אין ספק שבמציאות הקיימת, תכניות הריאליטי הפכו לחלק בלתי נפרד מחיינו. מדברים עליהן בכל מקום, הן הפכו לנושא החם ולמובילי הרייטינג בפער רב משאר התכניות. אנשים רבים בוחרים להתפרסם בדרך זו, מפני שהם חושבים שיש להם ערך מוסף, משהו שיגרום לצופים לאהוב אותם ולהתמכר אליהם. אם גם אתם מאותם אנשים, סקרנו עבורכם מספר נקודות שכדאי שתעברו עליהם לפני האודישן.

המועמד חייב להתאים את עצמו לסוג התכנית

תכניות חדשות ועונות חדשות של כאלה שכבר קיימות, עולות בתדירות גבוהה והמלהקים דורשים כוכבים חדשים ללא הפסקה. אין עוררין על כך שעבודת הליהוק היא מהמסקרנות בתעשיית הטלוויזיה, עליהם להפתיע לחדש ולרגש בכל פעם מחדש. הפחד הגדול ביותר של המלהקים הוא לפספס את הכוכב החם הבא, ובצדק. כל מה שעל המתמודדים לעשות הוא להיות אמיתיים, אך רצוי שתתאימו את עצמכם לסוג ודרישות התכנית אליה אתם מועמדים.

אין טעם לנסות לשקר או לעגל פינות, ברגע שהמצלמה נפתחת ומתחיל שלב האודישנים רק הצד האמיתי שלכם ייחשף. בהמשך תתמודדו עם שלב תחקיר העומק, שכולל ראיונות ומבדקים שירכיבו בסופו של דבר את הפרופיל של המתמודד. רשימת המועמדים משתנה בתכיפות עד תום התהליך, לוקח זמן להבין איזה סוג של מועמד חסר למלהקים.

כל הפקה צריכה משהו אחרcamera-1198119_1920

המועמדים חייבים להתאים את עצמם לסוג ההתמודדות – יכולות גופניות, מנטליות, עבודה קבוצתית ועוד. הנה כמה דגשים שיתנו לכם נקודת פתיחה טובה אצל המלהקים מכל סוגי הריאליטי:

חשוב להראות בטחון עצמי גבוה ולהשתדל כמה שיותר להתבלט מבין שאר המועמדים. המלהקים ירצו לדעת שתתמודד כראוי מול מצלמה ומול קהל ולכן חשוב להקפיד על סגנון דיבור, יכולת ניסוח ופתיחות רגשית.

מומלץ להקפיד על מראה מרשים אך ייחודי, תלוי בסוג התכנית. לצורך העניין, יותר מתאים שנבוא עם גופיה לאודישן לתכנית שבוחנת יכולת גופנית, מאשר שנבוא עם חליפה, במידה ומדובר באדם עם נתונים פיזיים מרשימים כמובן.

כריזמה והיכולת לתפוס את העין של הבוחן הן יכולות חשובות ביותר. אם נצליח למשוך את הבוחן כנראה שגם לצופים נגרום להתמכר אלינו, וזה מה שהמלהקים מחפשים.

צרכי התכנית – בכל סוג של ריאליטי המתמודדים נבחנים בסוגים שונים של מצבים. צריך להתכונן מראש ולדעת לקראת מה אתם באים, קיים קשר ישיר בין האודישן לפרקים בסדרה עצמה. ניתן לצפות בעונות קודמות ולנסות להכנס לנעליים של אחת הדמויות כסוג של משחק תפקידים.

בכל מקרה, גם אם כבר התמודדתם לאותה תכנית או לאחת אחרת, חשוב שתדעו כי קיים סיכוי שמי שלא התקבל לעונות קודמות, דווקא כן יצליח להתקבל לעונה החדשה, כפי שקרה כבר בעבר, לכן אסור להתייאש. יש להתכונן כראוי, להבין איפה טעיתם וללכת להתמודד שוב. שיהיה בהצלחה!