אודישן לפרסומות נחשב לאחת הדרכים הטובות ביותר עבור שחקנים מתחילים ולא מתחילים, להתפרסם. בגלל שמדובר בהפקה שהיא בדרך כלל יצירתית ומקצועית מאוד, השחקן יכול לטעום מהתעשייה הזו ולקבל ניסיון ומושג על איך הדברים מתנהלים. כמו כן, פרסומות הן רבות ולכן יש הרבה ביקוש לשחקנים בפרסומות. אם אתם שחקנים מתחילים או כאלו שחולמים להתפרסם, אודישנים לפרסומות נחשבים לאחת מהדרכים הטובות ביותר להיכנס לתחום הזה. 

איך מקבלים אודישן לפרסומות?

Fashion elegant woman with sexy red lips holding cinema clap. Suמכיוון שתעשיית הפרסומות בישראל מגלגלת הרבה מאוד כסף, נערכים למעשה אודישנים לפרסומות מידי שבוע, בין אם בארץ ובין אם בחו”ל. הצילומים לפרסומת עצמן יכולים להיות חוויה מיוחדת ומהנה. על מנת לקבל אודישן לפרסומות יש בדרך כלל צורך בגוף מקשר כמו סוכנות שחקנים. ככל שהסוכנות יותר ותיקה ובעלת ניסיון, כך היא מקושרת יותר אל הגופים שדורשים שחקנים לפרסומות. באופן זה תוכל הסוכנות להזמין אתכם למגוון רחב של אודישנים. יש לדאוג לכך שהסוכנות היא בעלת ניסיון מוכרת בתחום ולא חברה שמנסה לרמות אתכם.

איך מתכוננים לאודישן לפרסומות?

אל אודישן לפרסומות יש להתכונן כמו שמתכוננים לכל אודישן. יש לישון טוב לילה לפני, לאכול ולשתות ולזכור טוב את הטקסטים. חשוב לבצע אימונים ולהדגים את האודישן גם כלפי אנשים שאתם לא מכירים על מנת שלא תקבלו בלאק אאוט. מי שלחוץ יוכל לתרגם נשימה מודעת או להיעזר בדמיון מודרך. חשוב ביותר כי תאמינו בעצמכם ותבואו עם ביטחון עצמי אך לא מופרז מידי. כמו כן, חשוב כי תשימו דגש שבפרסומות חלק מהתפקידים דורשים משחק מוגזם יותר מבאודישן לסדרת דרמה, מפני שבפרסומות יש להעביר מסר מהיר וברור בזמן קצר מאוד.

טיפים לאודישנים לפרסומת:

  • דאגו כי אתם מתחברים לפרסומת בלב שלם. למשל, אם אתם טבעוניים יהיה לכם בעיה לפרסם בשר.
  • אל תזלזלו בתפקידים. גם אתם אתם נבחנים רק לתפקיד ניצב, זו הזדמנות מצוינת עבורכם.
  • התאימו את הלבוש שלכם אל הדמות שאתם משחקים. למשל, אם אתם צריכים לשחק תלמיד בבית הספר, הגיעו עם הלבוש והציוד המתאים.
  • תהיו נחמדים – הבמאים והמלהקים רוצים אנשים שיהיה גם נחמד לעבוד איתם. על כן תהיו נחמדים, אל תתנשאו, אל תתווכחו והכי חשוב תקשיבו ותוכיחו שיש לכם יכולת למידה ויישום של הערות.

לסיכום, לא כדאי לכם לוותר על אודישנים לפרסומות ולמעשה מומלץ לכם להגיע לכמה שיותר כאלה. גם פרסומות יכולות להיות קרש קפיצה גדול ולראייה – הפרסומת המפורסמת של יעל אבקסיס וליאור מילר לקסטרו שקידמה באופן ניכר את שניהם.

צפו בפרסומת לקסטרו: