חולמים להיות שחקנים? תמיד רציתם לעסוק במשחק? חברת אודישנים תדאג לסדר לכם אודישן לקבלה לסדרה, אתם תדאגו להרשים את המפיקים ולעבור את הבחינה. אנו נעזור לכם וניתן לכם את הדחיפה הקטנה שאתם צריכים בשביל למצות את מלוא הפוטנציאל הטמון בכם. אם גם אתם מרגישים את הפרפרים בבטן אך חושבים שאתם בשלים לצאת לעולם המשחק זה הזמן והמקום להתחיל.

כך תהפכו לשם החם הבא

לא כל אחד נולד כוכב, אך כשרון מולד חבל לבזבז. עם קצת הכנה ואמונה אפשר להגיע רחוק. מומלץ שתקחו אתכם כמה שיותר טיפים להמשך הדרך ותתכוננו איתם לכל אודישן שתגשו אליו. בניגוד לדעה הרווחת, לא רק מי שנראה “מיליון דולר” ניגש ומתקבל לסדרה, לא כך עובדים הדברים. ישנם הפקות מסוימות שמחפשות דווקא שחקנים בעלי מראה ספציפי או ייחודי ולאו דווקא את המראה שובה הלב.  הנה כמה נקודות חשובות שכדאי שתקחו אתכם לאודישן:

אודישן לסדרה

צילום לאודישן

מדובר בתחום המצריך יכולות רבות ומגוונות כמו בטחון עצמי, כריזמה, ריכוז, אחריות ומשמעת. חשוב להפגין יכולות אלו באודישן וגם במהלך התפקיד עצמו, שכן יכולות אלו יקבעו את יכולות המשחק של כל שחקן.

חשוב מאוד שהנבחן יתאים את עצמו לתפקיד. לא מדובר פה בנתונים פיזיים שכן אין יותר מדי מה לעשות לגביהם, מלבד ללבוש ביגוד שידגיש את הנתונים הפיזיים שכן נרצה להראות. מדובר כאן בהתנהגות, ברגש, מבטא, עוצמת קול ועוד. קיים צורך בסיסי ללמוד על הסדרה אליה ניגשים ועל הדמויות השונות שאנו עלולים להבחן בהן.

בוחנים רבים מחפשים שחקנים שיתאימו לדמות מסוימת, אם ניתן יש לברר מראש ולדעת להתכוונן בהתאם לתפקיד. אין צורך להפגין דומיננטיות בכל אודישן, אלא רק במידה והדמות שתגלמו היא דמות ראשית או דמות חזקה.

איך תגדיל את סיכוייך לזכות בתפקיד?

מתמודד לתפקיד שניגש לאודישן מגיע אליו במטרה להתקבל לתפקיד, לא משנה אם הוא גדול או קטן. חשוב מאוד להנמיך ציפיות בהתחלה ולגשת לאודישנים בעיקר כדי ללמוד, להתחשל ולהתפתח. כל מי שניגש מתרגש, גם אם מדובר באדם מנוסה יותר, כך שאין מה לייחס לכך חשיבות רבה מדי, כל עוד ההתרגשות לא פוגעת בבטחון העצמי. יש להדחיק את כל המתחים וההתלבטויות מצד אחד אך לא להפגין אדישות יתר מצד שני. כמובן צריך לזכור שההפקות לא יסתפקו במראה שובה לב או בקורות חיים מרשימים אלא ירצו לראות שאתם לא מגמגמים מול המצלמה, ומבינים את מהות התפקיד ומה עומד מאחוריה. בחלק מהאודישנים לסדרות יבחנו גם לתפקידי ביט. זהו תפקיד משחק עם טקסט קצר וחשיבות מינורית בסצינה. קבלה לתפקיד זה תהווה דריסת רגל מצוינת לקבלת ניסיון ולתגמול הולם.

ניגשתם לאודישן ולא התקבלתם? לא קרה כלום, מכמה סיבות פשוטות. מכל אודישן תוכלו לקחת נקודות לשיפור ולשימור, לחזק את הבטחון שלכם והשתפשף עוד קצת בתחום. במקרים מסוימים ייתכן שיקבלו אתכם כניצבים ולקבל שכר הולם שגם יוכל להתאים לכם כעבודה זמנית או בכדי לצבור ניסיון. בכל שנה מצטרפים לתחום המשחק מאוד שחקנים חדשים וההיצע לא גובר בהרבה על הביקוש, עוד עובדה שיכולה לעודד אתכם לגשת. שווה לנסות לא?