תמיד חלמתם להופיע על מסלול דוגמנות? חושבים שאתם יכולים להפיק יותר מהיופי שלכם? אודישן לדוגמנות זה הפתרון בשבילכם. אם אתם לא יכולים להכנס למקום כלשהו מבלי שיורידו מכם את העיניים, מזל טוב – בורכתם ביופי ייחודי. זה הזמן לקחת את היופי הזה צעד קדימה ולעשות ממנו קריירה. רגע לפני שאתם נרשמים לאודישן יש מספר תנאים בסיסיים שצריך לעמוד בהם וכמה דגשים שיש להתייחס אליהם.

תחום הדורש בטחון עצמי גבוה

המראה שלכם מיוחד, נקי ונעים להביט בו, אז למה שלא תתחילו להרוויח? בתחום הדוגמנות תקבלו הרבה כסף עבור המראה אותו קיבלתם. אתם נמדדים לפי המראה שלכם אך האודישן עצמו מתחיל מרגע שאתם נכנסים ועד רגע היציאה. תהיו מוכנים לדבר ולעניין את הבוחנים, הם ירצו לדעת מה רמת הבטחון העצמי שלכם, האם יש לכם רקע בתחום ועוד שאלות פתוחות שכנראה ישאלו אתכם. ישנם עוד מספר דברים שכדאי לזכור לפני האודישן:photographer-234907_1280

  • נתונים פיזיים – קודם כל הנתונים החיצוניים חייבים להתאים לתחום, האידיאל כאן הוא פרופורציה נכונה ולא גוף רזה שיעיד על אנורקסיה. רוב הסוכנויות יעדיפו דוגמניות החל מ-1.73 מטר ומעלה, לגברים 1.80 מטר ומעלה עם עדיפות לגוף שרירי ומוצק. נתונים אלה הם סטטיסטיים לתחום הדוגמנות אך ניתן גם להצליח עם מעט פחות, כבר ראינו מספיק דוגמנים ודוגמניות עם נתונים נמוכים מאלו. לילדים אין דרישות פיזיות מטעמי הגיון.
  • אלבום תמונות מקצועי – לרוב האודישנים נהוג להביא בוק תמונות שצולם ע”י צלם מקצועי. במידה ואין לכם בוק ייתכן ותצטרכו לעשות אחד במקום באמצעות צלם הסוכנות – במימון מלא, חלקי או בלי מימון של החברה, תלוי כמה יאהבו אתכם. לעיתים כשמדובר ביופי שמוצא חן בעיני הבוחנים הם יקבלו אתכם גם בלי בוק.
  • בטחון עצמי – חשוב להאמין בעצמך ולחשוב רק דברים חיוביים, מומלץ להגיע כרבע שעה לפני האודישן למרות שהוא יכול להיגרר יום שלם עד שיגיע תורכם, סבלנות נחוצה ביום שכזה. הגעה מוקדמת תרגיע את הרוחות ותכין אתכם לסביבה שבה תבחנו. חשוב שתהיו שלמים עם החיצוניות שלכם ובכלל, תהיו ביקורתיים בטוב טעם לפני כניסה לתחום הזה.
  • הוראות הגעה – הכניסה לבחינה צריכה להתבצע בראש מורם, חובה לחייך וליזום שיחה קצרה עם הבוחנים בה אתם מציגים את עצמכם בכמה מילים. יש להגיע עם איפור בסיסי בלבד ולהסתמך על היופי הטבעי. לבחירה בבגדים פשוטים יחסית יש יתרון ברור פה – אתם נמדדים לפי המראה ולא לפי הבגדים, לכן אסור לתת לבוחנים תחושה שאתם מנסים לפצות על המראה החיצוני בעזרת בגדים.

באודישנים לדוגמנות חשוב שתרגישו בנוח ותראו את מי שאתם בצורה הכי טובה, תשלטו בהתרגשות. תעברו על הדגשים שלנו, תרגישו שלמים עם עצמכם ותגיעו להבחן ולעשות כסף מהתחום שהכי מתאים לכם.